Sırala
نمایش:
1 2
17 محصول یافت شد
1 2

لباس زیر

لباس زیر

مراقبت از لباس زیر در سلامت نقش مهمی ایفا می ‌کند، اما شاید هنوز خیلی از ما درباره آن چندان که باید نمی‌ دانیم. به‌عنوان ‌مثال، آیا می‌ دانستید بعضی پارچه‌ ها از بعضی دیگر سالم ‌تر هستند یا لباس‌ های زیر تاریخ مصرف دارند؟ این موضوعات که شاید خیلی هم درمورد آن ها صحبت نشود نقشی مهم در سلامتی دارند و حتی می‌ توانند بر حالات روحی شما نیز تأثیر بگذارند. در این مقاله نکاتی را که هر دختری باید درمورد لباس زیر بداند به اشتراک می‌ گذاریم.

الیاف طبیعی و ترجیحا نخ را انتخاب کنید

الیاف طبیعی و ترجیحا نخ را انتخاب کنید

شاید قبلا شنیده باشید اما ارزشش را دارد که آن را تکرار کنیم:

باوجود انواع و سبک‌ های فانتزی و معمولی لباس‌های زیر، نخ بهترین جنس برای آن ها است. به ‌گفته دکتر آلیس کِلی-جونز، این قسمت از بدن زنان بسیار حساس است و باید به ‌خوبی از آن مراقبت کرد.

ساده ‌ترین و نرم‌ ترین جنس برای پوست شما، که هم جذب‌ کننده خوبی است و هم هوا را به‌خوبی از خود عبور می‌ دهد، نخ است. دکتر کلی-جونز می‌گوید: «به این دلیل که نخ قدرت جذب‌ کنندگی مناسبی دارد، با جذب رطوبت، به سلامتی شما کمک می‌ کند».

الیاف مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس به اندام‌ شما اجازه تنفس نمی‌ دهند. درعوض، با نگه‌ داشتن گرما و رطوبت محیط را مستعد عفونت می‌کنند.

هرروز، حتی بیشتر از یک بار، لباس زیرتان را عوض کنید

هرروز، حتی بیشتر از یک بار، لباس زیرتان را عوض کنید

بعضی از پزشکان معتقدند اگر خیلی عرق نکرده باشید، شاید بتوانید یک لباس زیر را دو روز پشت ‌سر‌هم بپوشید. اما دکتر کلی-جونز توصیه می‌ کند، اگر به‌ دلیل تجمع رطوبت و ترشحات احساس ناراحتی می‌کنید، شاید نیاز باشد بیشتر از یک بار در روز لباس زیرتان را عوض کنید.

او می‌گوید: «ترشحات خیلی از بیماران من را اذیت می‌کند و باعث می‌ شود همیشه از پدهای روزانه استفاده کنند. به نظر من، این راه ‌حل سالم نیست، زیرا این پدها باعث ایجاد حساسیت پوستی و خارش پوست می‌ شوند. لباس زیر نخی این مشکل را حل می ‌کند و می ‌توانید آن را روزی بیشتر از یک بار عوض کنید».

شب‌ ها بدون لباس زیر بخوابید تا رطوبت از بین برود

شب‌ها بدون لباس زیر بخوابید تا رطوبت از بین برود

درمورد نپوشیدن لباس زیر در شب اختلاف‌‌ نظر وجود دارد. برای افرادی که از اندامی سالم برخوردارند هر دو حالت خوب است. اما برای افرادی که دچار عفونت هستند، برهنه‌ خوابیدن می‌ تواند بسیار مفید باشد.

اگر بدون لباس زیر بخوابید و اندام خود را در معرض هوا قرار دهید، از تجمع رطوبت و ایجاد محیطی مناسب برای باکتری ‌ها جلوگیری کرده ‌اید. دکتر کلی-جونز می‌گوید: «من اعتقاد دارم که اندام تناسلی شما نیز مانند دیگر اندام‌های بدن‌ تان باید در معرض هوا قرار بگیرد». اگر دوست ندارید شب‌ ها برهنه بخوابید، توصیه دکتر کلی-جونز این است که پیژامه گشاد بپوشید. البته، باید به یاد داشته باشید که، اگر به ‌جای لباس زیر از هر لباس دیگری مثل پیژامهٔ گشاد استفاده می‌کنید، آن ها را نیز باید هرروز بشویید.

لباس زیرتان را با صابون ضدحساسیت بشویید

لباس زیرتان را با صابون ضدحساسیت بشویید

از لباس ‌های زیر‌تان باید بیشتر از لباس ‌های معمولی مراقبت کنید، زیرا‌ آن‌ها با حساس ‌ترین نقطه از پوست بدن شما به‌ مدت طولانی تماس دارند. دکتر کلی-جونز توصیه می‌ کند از صابون‌های ضد حساسیت برای شست‌ و ‌شوی آن ‌ها استفاده کنید، زیرا «تماس هر‌چیز صابون‌ مانند یا هر‌ نوع ماده شیمیایی با اندام شما باعث ایجاد التهاب، خارش یا واکنش‌های حساسیت‌زا می‌شود».

سخن نهایی

در این مقاله از بافیلو بعضی از نکاتی آمد که شما می توانید با رعایت کردن آن ها، لباس زیر دختران خودتان را به صورت بهداشتی نگه دارید.

کلی جونز یکی از پزشکانی است که در مورد بهداشتی بودن لباس زیر ها تاکید می کند.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.