رویه‌های بازگرداندن کالا
 • استفاده از سرویس ضمانت برگشت 7 روزه چه شرایطی دارد؟

  رضایت‌مندی و آسودگی خاطر مشتریان همواره در همه شرایط از اولویت‌های بسیار مهم فروشگاه اینترنتی بافیلو بوده و همکاران ما در واحد تولید محتوا حداکثر تلاش خود را انجام داده تا اطلاعات و ویژگی‌های دقیق و تصاویر با کیفیت از محصولات را در سایت بافیلو ثبت کنند، لذا این اطمینان را به کاربران بافیلو می‌دهیم که هر آنچه در سایت در رابطه با محصولات مشاهده می‌نمایید حقیقی و واقعی بوده و با آرامش خیال می‌توانید فرایند خرید را انجام دهید.

  بافیلو در این راستا می‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. برای بسیاری از محصولات، بافیلو ضمانت 7 روز فرصت برای بازگشت در نظر گرفته است.

  لازم به ذکر است جهت عودت کالا، مشکلات مطرح شده از جانب مشتری توسط کارشناسان بافیلو مورد بررسی و کنترل قرار گرفته و در صورت تایید، کالا مشمول استفاده از این ضمانت می‌باشد.

  وجود نقص و ایراد در محصول دریافتی مانند پارگی و زدگی و ... داشته باشد. (توجه داشته باشید ایراد وارده ناشی از استفاده نادرست از کالای خریداری شده یا مسائلی نظیر آن نباشد زیرا این مشکلات جزو شرایط ذکر شده محسوب نمی‌شود.)

  در صورتی که کارشناسان ما ایراد را تایید نکنند، هزینه ارسال کالا به مشتری قابل بازگشت نخواهد بود.

  اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

  اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثلا رنگ یا مشخصات درج شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

  در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا خودداری شود.

  استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به‌همراه کلیه ملحقات، جدا نشدن تگ و برچسب از کالا به بافیلو بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. همچنین در صورت دریافت هدیه از بافیلو (مانند کالای رایگان) و تمایل به عودت بخشی یا همه سفارش، لازم است هدیه نیز به همراه کالای عودتی بازگردانده شود.


  لازم است مشتری در حضور مامور تحویل یا مامور پست، سلامت فیزیکی کالا یا هرگونه مغایرت را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

  مشتریان محترم شهرستان توجه داشته باشند هنگامیکه بسته پستی خود را دریافت می‌کنند، ابتدا سلامت فیزیکی جعبه را بررسی و در صورت هرگونه آسیب از تحویل آن خودداری نمایند. • اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

  اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‌تر به واحد پیگیری سفارش بافیلو اطلاع داده شود.

  اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

  در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند باز پس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.

  لطفا توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.

  تیم بافیلو تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت، رنگ، و جنس، مطابق نمونه اصلی باشد. بر همین اساس اگر محصول خریداری شده توسط مشتری دارای مغایرتی با اطلاعات درج شده در سایت باشد، مشتری می‌تواند از حق استرداد کالا استفاده نماید. برای استفاده از این سرویس حداکثر تا 24 ساعت پس از مشاهده مغایرت، با تیم پشتیبانی بافیلو تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است جهت عودت، کالا باید در شرایط اولیه باشد. در مواردی که مغایرت کالا قبل از خارج شدن آن از حالت پلمپ قابل تشخیص است، لطفا کالا را به همان صورت پلمپ به بافیلو بازگردانید.

 • اگر کالای خریداری شده، ایراد، زدگی یا پارگی داشته باشد.

  مشتریان محترم در صورت مشاهده هرگونه ایراد در کالای دریافتی خود باید حداکثر تا 24 ساعت به همکاران ما در واحد پشتیبانی بافیلو اطلاع داده و بلافاصله کالا را جهت تعویض، عودت دهند. در این شرایط در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر، مطابق درخواست مشتری، مبلغ آن به حساب وی واریز می‌گردد.

  لازم به ذکر است جهت تعویض کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول و رسید خرید ضروری است. متاسفانه رسیدگی به درخواست‌هایی که پس از 24 ساعت از زمان دریافت سفارش ارجاع شوند، میسر نخواهد بود.

 • مناسب نبودن سایز محصول دریافت شده.

  لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند باز پس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.

  با توجه به عدم امکان تعویض کالاهایی که از نظر بهداشتی منع پرو دارند، از کاربران عزیز خواهشمندیم قبل از نهایی کردن سفارش از راهنمای سایز برند و همچنین جهت اطمینان می‌توانند از سایزهای اندازه گرفته شده از نمونه لباس، استفاده کنند.

 • کدام کالاها قابل تعویض نیستند؟

  لباس‌های زیر، لباس راحتی، لباس خواب، گن، زیرپوش، لباس بارداری و شیردهی، جوراب، جوراب شلواری، ساپورت و مایو و هرگونه کالای داخل پک بهداشتی به دلیل مسائل بهداشتی تحت هیچ شرایطی قابل تعویض نیستند.

  لباس‌های نوزادی به دلیل مسائل بهداشتی قابل تعویض نیستند.

  زیور آلات و اکسسواری‌ها که تماس مستقیم با پوست دارند امکان تعویض سلیقه‌ای ندارند.

  لوازم آرایشی، کرم‌ها و لوسیون‌ها مطابق قوانین وزرارت بهداشت به صورت پلمپ فروخته شده و تعویض سلیقه‌ای ندارند.

  تنها در موارد مذکور به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و حقوق شخصی مشتریان محترم قابلیت برگشت و تعویض ندارد.

 • کالاهای قابل برگشت یا تعویض، هنگام ارسال چه شرایطی باید داشته باشد؟

  استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی بهمراه کلیه ملحقات، جدا نشدن تگ و برچسب از کالا به بافیلو بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

  پوشیدنی‌های پارچه‌ای که محدودیت بهداشتی جهت تعویض ندارند، در صورت تایید کارشناس و در شرایط نو به معنی عدم باقی ماندن بو، چروک، از بین رفتن خط‌های تا محصول و نداشتن لکه و همراه با برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات آن، پذیرفته خواهند شد.

  ایراد ظاهری در لباس دیده نشود.

  توجه : در صورت عدم رعایت موارد فوق کالا بصورت پس کرایه به مشتری ارجاع داده خواهد شد.

  توجه : چنانچه درخواست تعویض کالایی را دارید، که داری هدیه می‌باشد، در صورت استفاده از کالای هدیه یا عدم رعایت نکات شرایط برگشت کالا، مبلغ کالای هدیه از مبلغ کل کسر می‌گردد.

 • کالاهای قابل برگشت یا تعویض را چگونه ارسال کنیم؟

  لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

  از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش بافیلو جدا، خودداری کنید.

  برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته‌بندی شود و در صورت لزوم، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه بنویسید.)

  فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. در صورت ارسال با پست، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

  اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

  برای مشتریان هزینه ارسال (همراه با رسید پرداختی) به عهده مشتری بوده و پس از تشخیص کارشناس کنترل کیفی و تایید نقص احتمالی در کالا، هزینه پست (درج شده در برگه پستی داخل بسته ارسالی مشتری) عودت داده می‌شود.

  توجه : درخواست برگشت کالا را باید در بازه زمانی 7 روز پس از زمان دریافت کالا ثبت نمایید.

  توجه داشته باشید در صورت انقضای بازه‌ی 7 روزه، بسته تعویضی بصورت پس کرایه به مشتری بازگردانده می‌شود.

 • هزینه ارسال چگونه محاسبه خواهد شد؟

  اگر ایراد، آسیب دیدگی و یا وجود مغایرت فنی به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش بافیلو برسد، هزینه ارسال به عهده بافیلو است.

  برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا ارسال شود.

  در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط بخش کنترل کیفی، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

  بافیلو برای مشتریانی که کالای خود را با پست ارسال می‌نمایند حداکثر 10 هزار تومان هزینه برگشت کالا به مبلغ عودت وجه مشتریان اضافه خواهد نمود.

 • پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

  هنگامی که کالای شما به تیم کارشناسی فنی تحویل داده شود، بررسی‌های لازم صورت گرفته و نتیجه از طرف تیم «خدمات مشتریان بافیلو» به شما اعلام می‌گردد. در نهایت و با توجه نوع مشکل کالا، یکی از سه حالت زیر برای کالای مرجوعی رخ می‌دهد :

  1- در صورتی که کالا با رعایت شرایط و قوانین، بازگشت داده شده باشد، کالا پذیرفته شده و مبلغ آن به مشتری عودت داده می‌شود.

  2- در صورت معیوب بودن کالا، آن را با کالای سالم جایگزین و برای مشتری ارسال می‌شود یا در صورت ناموجود بودن، مبلغ کالا به مشتری عودت داده خواهد شد.

  3- در صورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری باشد، مورد تایید بافیلو نبوده و همان کالا به طور مجدد برای مشتری ارسال می‌گردد.

  اما اگر دلایل بازگشت کالا مورد قبول واقع نشده و یا با محصول بازگشتی مغایرت داشته باشد، محصول به مشتری پس داده می‌شود. در صورت امتناع مشتری از دریافت، کالا به صورت امانی نزد بافیلو مانده و نسبت به مفقودی و یا آسیب دیدگی مسئولیتی بر عهده بافیلو نمی‌باشد.

  لازم به ذکر است تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار بافیلو است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد، بافیلو بنابه انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌‎کند و برای کالای ارزان‌تر، بافیلو تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

  اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و بافیلو در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا (درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد.

  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط بافیلو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.

  در مورد پروموشن‌ها و تخفیفات زماندار، در صورتی که مدت زمان تخفیف پایان یافته باشد، کالای خریداری شده معادل مبلغ پرداختی محاسبه می‌شود و کالای جایگزین با قیمت روز قابل فروش می‌باشد.

  از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.